Czym jest papier pakowy?

Pakowanie różnych produktów spożywczych to ważny aspekt sprzedaży. Zwłaszcza w punktach, w których sprzedaje się wyroby bez własnych pudełek czy owije, a więc we wszelkich punktach z wędlinami lub wypiekami, odpowiedni sposób podania jedzenia ma istotne znaczenie.

Jako specjaliści działający w branży opakowań spożywczych już wiele lat doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że solidny papier to niezwykle ważna kwestia w prowadzeniu lokali i punktów sprzedających żywność. Z tego względu oferujemy jedynie takie propozycje, które są wytrzymałe, a zarazem odporne na działanie różnorodnych czynników. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dostępne u nas opakowania nie zawiodą.

Jak wybrać odpowiedni papier do pakowania żywności?

Właściwy wybór papieru do pakowania produktów spożywczych to ważna kwestia. Aby zrobić to poprawnie, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które pomogą naprowadzić Cię na konkretny produkt.

Przeznaczenie

Najpierw zastanów się, do czego potrzebujesz papieru. Czy prowadzisz cukiernię lub piekarnię i będziesz w ten sposób pakować swoje wypieki? A może pracujesz w branży wędliniarskiej, dlatego szukasz papieru do owijania sprzedawanych wędlin lub mięsa? Innego produktu będziesz natomiast potrzebować w sytuacji, kiedy prowadzisz lokal bądź budkę z fast foodami.

Przeznaczenie to ważna kwestia w zakresie wyboru odpowiedniego papieru. Owijka musi bowiem cechować się konkretnymi właściwościami, aby spełniła swoje zadanie i nie zniszczyła się pod wpływem działania chronionej żywności oraz innych zewnętrznych czynników.

Forma

Na tej stronie oferujemy zarówno papier pakowy w arkuszach, jak i rolkach. Zanim zdecydujesz się na jedną z wymienionych opcji, zastanów się, który z dostępnych wariantów będzie dla Ciebie wygodniejszy w użyciu. Oba mogą mieć te same cechy, jednak jeden jest już podzielony na równe arkusze, natomiast drugi można przycinać samodzielnie bądź za pomocą specjalnych maszyn.

Papier w arkuszach stanowi doskonałą opcję w przypadku pakowania wędlin i mięs. Co więcej, sporo osób prowadzących budki lub lokale z jedzeniem typu fast food stawiają na to rozwiązanie. Dzieje się tak, ponieważ pojedyncze arkusze są wygodne w użytku.

Natomiast papier w rolkach to zazwyczaj wariant wybierany przez właścicieli piekarni bądź cukierni. Tego typu opakowania doskonale nadają się do owijania pieczywa lub słodkości. Cała rolka papieru pozwala dowolnie przyciąć materiał w taki sposób, aby cały produkt zmieścił się w środku.

Jakie cechy ma dobry papier pakowy do żywności?

Aby papier do pakowania żywności spełnił swoje zadanie, musi posiadać pewne cechy. Dzięki temu owinięte w niego produkty zachowają świeżość oraz otrzymają ochronę przez czynnikami zewnętrznymi przez odpowiedni czas.

Wytrzymałość

Dobry papier pakowy do żywności powinien cechować się wytrzymałością. Materiał musi być odporny na rozdarcia. Solidna owijka będzie w stanie utrzymać jedzenie w jednym miejscu do czasu, aż nie zostanie ono przetransportowane do domu przez klienta.

Atesty

Wybrany papier do owijania produktów spożywczych powinien posiadać atesty udowadniające, że nadaje się do użytku. Dzięki temu możesz mieć pewność, że pakowane jedzenie jest bezpieczne, a materiał w żaden sposób nie wpłynie na jego właściwości czy zdrowie osób, które będą je spożywać.

Izolacja przez czynnikami zewnętrznymi

Dobry papier do pakowania żywności doskonale izoluje produkty od środowiska zewnętrznego. Dzięki niemu jedzenie dłużej zachowuje świeżość oraz walory smakowe. Jednocześnie zaś papier do pakowania produktów spożywczych nie zamyka ich przed dostępem powietrza, dlatego w środku nie tworzy się szczelne środowisko, które mogłoby sprzyjać rozwojowi drobnoustrojów.

Szeroki wybór papieru w arkuszach i rolkach – wszechstronność oferty

Działamy jako firma od ponad 30 lat. W tym czasie nauczyliśmy się w wielu rzeczy – w tym również tego, jak ważna jest kompleksowość proponowanej oferty. Dlatego ten aspekt ma dla nas ogromne znaczenie, co widać za sprawą różnorodności i szerokiego wyboru produktów.

W asortymencie proponujemy zarówno papier w rolkach, jak i w arkuszach. Pierwszy z materiałów doskonale nadaje się do pakowania różnego rodzaju wypieków bądź wyrobów cukierniczych. Natomiast papier w arkuszach lepiej sprawdzi się do owijania wszelkiego typu wędlin czy dań typu fast food.

Co więcej, dajemy również możliwość zaopatrzenia się u nas w silikonowy papier do pieczenia. Wariant ten stanowi nieocenione narzędzie w każdej piekarni oraz cukierni. Dzieje się tak, ponieważ papier silikonowy zapobiega przywieraniu jedzenia do blachy podczas pieczenia.

Wytrzymały papier pakowy w arkuszach i rolkach – Kiel-Pak

Dzięki tak sporej różnorodności artykułów zaopatrują się u nas piekarnie i cukiernie, ale również masarnie czy sklepy z wędlinami. Ponadto często zdarza nam się przyjąć zamówienia na papier pakowy w arkuszach złożone przez lokale bądź budki serwujące potrawy typu fast food.

Zachęcamy do składania zamówień na dostępny papier w rolkach i arkuszach. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz więcej informacji na temat opakowań, skontaktuj się z nami! W tym celu w zakładce „Kontakt” pozostawiliśmy formularz, numery telefonów, adresy e-mail oraz dane naszej siedziby.